realitní kanceláo JURIS REAL

Aktuality a Články

21 květen 2019
Kategorie: Výkup bytů

Ceny starších bytů v metropoli vzrostly o 5,7 pct.

Ceny starších bytů v Praze do konce března meziročně vzrostly v průměru o 5,7 procenta na 87 459 korun za m2. Starší byty jsou zhruba o 18 700 korun levnější než novostavby. Více»

21 květen 2019
Kategorie: Hypotéky

Objem hypotečních úvěrů letos klesl o 14 miliard na 34,9 miliardy Kč.

České komerční banky poskytly v prvním čtvrtletí lidem 16.000 hypoték za celkem 34,9 miliardy Kč. Proti stejnému období loni to je o 7 000 hypoték a 14 miliard korun méně. Více»

Kategorie: Developing

Pomalé povolování staveb zamíchalo žebříčkem největších developerů.

Mezi desítku největších developerů se kvůli uměle omezené nabídce nových bytů v Praze dostaly i stavební firmy, které se zaměřují na rekonstrukce. Více»

Kategorie: stavební fórum

Zemřel architekt Pei, autor pyramidy v Louvru.

Ve věku 102 let zemřel americký architekt čínského původu Ieoh Ming Pei, autor skleněné pyramidy v Louvru. Podle listu The New York Times o tom ve čtvrtek informoval jeho syn. Více»

Kategorie: stavební fórum

Metropole obdržela stavební povolení na stavbu trojské lávky.

Stavba nové pražské lávky na místě té zřícené mezi císařským ostrovem a Trojou odstartuje letos v červenci a otevře se v létě 2020. Bude mít životnost 100 let a bude nově sloužit pro pěší i cyklisty. Více»

19 květen 2019
Kategorie: perličky ze světa nemovitostí

Střecha pražské Lucerny se nastálo otevírá veřejnosti.

Obyvatelé a návštěvníci Prahy mohou ode dneška každou neděli a pondělí navštívit unikátní prostory střechy paláce Lucerny v pražské Štěpánské ulici. Více»

Kategorie: Výkup komerčních prostor

Babiš se staví proti záměru privatizovat nemocnici v Litoměřicích.

Premiér Andrej Babiš (ANO) se postavil proti záměru města Litoměřice prodat akcie místní nemocnice. Na twitteru uvedl, že do prodeje nechá zasáhnout ministra zdravotnictví Vojtěcha Adama (za ANO). Více»

Kategorie: Výkup komerčních prostor

Teplárny v Kladně a ve Zlíně získá od Alpiqu podnikatel Tykač.

Společnost Alpiq prodala své teplárny ve Zlíně a v Kladně energetické skupině Sev.en Energy miliardáře Pavla Tykače. Prodejní cena činí přibližně 280 milionů eur (7,2 miliardy korun). Transakci ještě musí schválit český antimonopolní úřad. Více»

Kategorie: stavební fórum

Metropole schválí geologický průzkum, kterým zahájí stavbu metra trasy D.

Praha začne letos stavět novou trasu metra D z Pankráce do Písnice. Pražští radní na pondělím zasedání schválí záměr výstavby. Taktéž odsouhlasí zahájení geologického průzkumu, kterým výstavba metra začne. Více»

18 květen 2019
Kategorie: Výkup komerčních prostor

ČR před předsednictvím EU vážně zvažuje pořízení nové administrativní budovy.

Do nové budovy by se od počátku příštího roku mohli stěhovat čeští diplomaté působící v Bruselu. Více»

Ceny starších bytů v metropoli vzrostly o 5,7 pct.

Objem hypotečních úvěrů letos klesl o 14 miliard na 34,9 miliardy Kč.

Pomalé povolování staveb zamíchalo žebříčkem největších developerů.

Zemřel architekt Pei, autor pyramidy v Louvru.

Metropole obdržela stavební povolení na stavbu trojské lávky.