Provozuje:
Juris Real Estate

Airbnb čelí ze strany Paříže žalobě za ilegální inzeráty.

Platforma sdíleného krátkodobého ubytování Airbnb se dostala do křížku s francouzskou metropolí. Paříž žaluje Airbnb za zveřejnění tisíce nelegálních inzerátů. Airbnb může dostat pokutu až 12,5 milionu eur (323 milionů korun).

Airbnb čelí ze strany Paříže žalobě za ilegální inzeráty.

autor. JURIS REAL

Platforma sdíleného krátkodobého ubytování Airbnb se dostala do křížku s francouzskou metropolí. Paříž žaluje Airbnb za zveřejnění tisíce nelegálních inzerátů. Airbnb může dostat pokutu až 12,5 milionu eur (323 milionů korun).

Krátkodobé pronajímání je v Paříži podle zákona omezeno max. na 120 dní v roce. Platformy typu Airbnb mají povinnost vést nabídky pod registračním číslem, které slouží k ověření délky pronajímání nemovitosti. Za každý nelegální inzerát hrozí podle zákona schváleného v roce 2018 platformám nabízející krátkodobý pronájem pokuta ve výši až 12,5 tisíce eur.

Starostka Paříže dlouhodobě bojuje proti krátkodobým pronájmům. Žaloba na Airbnb má být dalším krokem, jak omezit krátkodobé pronájmy v metropoli. „Cílem je vyslat signál neoprávněným pronájmům, které ničí některé pařížské čtvrti,“ sdělila starostka Anne Hidalgová týdeníku Journal du Dimanche. Platforma Airbnb už ale podle její mluvčí již dříve zavedla opatření ke splnění příslušné legislativy. Podle ní jsou pravidla pro krátkodobé pronájmy v Paříži „neefektivní, nepřiměřená a v rozporu s evropskými normami“.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Škoda na shořelých historických chatách na Děčínsku činí 23 mil.

Požár, který v pátek zcela zničil dvě historické chaty na Děčínsku, způsobil podle předběžných odhadů škodu víc než 23 milionů korun. Obě chaty u Rynartic v Českém Švýcarsku byly kulturními památkami. Více»

Od tohoto úterý již nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory.

Od úterý přestane v tuzemsku platit omezení, podle kterého mohou do větších obchodů s potravinami, hygienickým zbožím, kosmetikou a drogerií v době mezi 08:00 a 10:00 jen osoby starší 65 let. Více»

Během karantény poklesly útraty v restauracích až o polovinu.

Útraty v restauracích během karantény v meziroční komparaci klesly až o polovinu. Po otevření zahrádek činil propad 19 procent. Více»

Otevírají restaurace či hotely.

Do škol se vracejí mladší žáci. Více»

Kolínská automobilka TPCA obnovila výrobu zastavenou kvůli koronaviru.

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila ve středu 18. března večer kvůli pandemii koronaviru. Dnes vyrobí asi 300 aut, plná výrobní kapacita je 900 aut. Více»

Všechny články a aktuality »»