Juris Real Estate

Arenbergerův pronájem je dle mínění opozice důvodem k rezignaci.

Informace o tom, že ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) pronajímal svoji nemovitost vinohradské nemocnici, kterou řídil, jsou podle většiny opozičních stran důvodem k jeho rezignaci.

Arenbergerův pronájem je dle mínění opozice důvodem k rezignaci.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Pokud nedokáže Arenberger vše uspokojivě vysvětlit, měl by ve vládě skončit podle stran opozičních koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů se STAN, o morálním pochybení ministra a důvodu k rezignaci hovoří ve vyjádření zaslaném ČTK také šéf SPD Tomio Okamura. Server Seznam Zprávy ve čtvrtek napsal, že Arenbergerovi patří areál bývalého státního statku v obci Netřeba na Mělnicku a v jedné z jeho budov sídlí archiv Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV). Arenberger objekt nemocnici pronajal v roce 2013. Nemocnici vedl od října 2019, předtím v ní byl náměstkem ředitele. Arenberger v předchozích pěti letech účtoval nemocnici měsíčně za pronájem 79,16 koruny za m2. Z právního hlediska je podle něj smlouva v pořádku.

Fórum

Vaše jméno:
Váš E-mail:
  Opište ověřovací kód z obrázku!

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

Horní komora bude stavební zákon schvalovat 1.července.

Čeká se odmítnutí či úpravy. Více»

Na stovkách nádraží a pošt mají vzniknout místa pro výdej poštovních balíků.

Na 144 železničních nádražích vzniknou místa pro výdej poštovních balíků. Dalších 135 výdejních boxů pak přibude na pobočkách pošt. Správa železnic se na tom dohodla s Českou poštou, uvedly obě společnosti. Více»

Bazény potřebují na léto plnou kapacitu.

Problémem jsou i testy. Více»

PS schválila posílení pravomocí centrální banky při řešení krizí.

Česká národní banka (dále jen "ČNB") pravděpodobně získá novou pravomoc vyhlásit u finanční instituce ohrožené případnou krizí tzv. moratorium, tedy na určitou dobu pozastavení plnění jejích závazků. Více»

PČR obvinila 12 členů zastupitelstva Krupky.

Ti údajně prodali pozemky pod cenou. Více»