Provozuje:
Juris Real Estate

Češi nechtějí bydlet hlavně vedle narkomanů a alkoholiků.

Největší odstup mají Češi k narkomanům, bydlet by vedle nich nechtělo 88 procent z nich. Zhruba tři čtvrtiny občanů odmítají za sousedy alkoholiky a občany s kriminální minulostí a asi dvě třetiny psychicky nemocné lidi.

Češi nechtějí bydlet hlavně vedle narkomanů a alkoholiků.

autor. JURIS REAL

Největší odstup mají Češi k narkomanům, bydlet by vedle nich nechtělo 88 procent z nich. Zhruba tři čtvrtiny občanů odmítají za sousedy alkoholiky a občany s kriminální minulostí a asi dvě třetiny psychicky nemocné lidi.

Vyplývá to z březnového průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které poskytlo jeho výsledky ČTK.

Určitý odstup k lidem jiné barvy pleti vyjádřilo 36 procent dotázaných. Třetina nechce bydlet vedle cizinců žijících v ČR. Ostatní skupiny obyvatel odmítají Češi ještě méně. Necelé čtvrtině vadí lidé jiného náboženského přesvědčení a pětině homosexuálové.

Sedmnáct procent odmítá sousedit s kuřákem a deset procent s bohatým člověkem. Nejméně Čechů, a to čtyři procenta, nechce žít vedle starých nebo naopak mladých lidí.

Míra tolerance k jednotlivým skupinám se proti loňskému roku příliš nezměnila. O trochu více tolerantní jsou lidé k alkoholikům, za sousedy by je nechtělo 74 procent obyvatel, přičemž loni je odmítalo 78 procent, upozornilo CVVM.

V porovnání se situací před dvěma roky se ale podle CVVM výrazně snížila tolerance ve vztahu k lidem jiného náboženského vyznání, a to o 12 procentních bodů. Méně tolerantní než před dvěma lety jsou Češi i k cizincům žijícím v ČR.

"Což lze považovat za důsledek migrační krize a množících se teroristických útoků spojených s radikálními islamisty v samotné Evropě, uvedlo CVVM.

Průzkum se uskutečnil od 7. do 14. března a zúčastnilo se ho 1 079 respondentů.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»

Všechny články a aktuality »»