Provozuje:
Juris Real Estate

Členové stráže přírody a lesní stráže mají od 1.1.2022 vyšší pravomoci.

Členové stráže přírody a lesní stráže mají od 1. ledna vyšší pravomoci. Úřady také mohou zakázat nebo omezit odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky na území chráněných krajinných oblastí.

Členové stráže přírody a lesní stráže mají od 1.1.2022 vyšší pravomoci.

autor. JURIS REAL, Právní prostor

Členové stráže přírody a lesní stráže mají od 1. ledna vyšší pravomoci. Úřady také mohou zakázat nebo omezit odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky na území chráněných krajinných oblastí.

Stanovuje to zákon o invazních druzích, který nabyl účinnosti. Právní úprava, která má omezit šíření invazních druhů rostlin a zvířat v České republice, je reakcí na nařízení EU.

Podle ministerstva životního prostředí je posílení kompetencí stráže přírody a lesní stráže nutné kvůli neukázněným turistům. Stráž přírody nově může zastavovat vozidla ve zvláště chráněných územích nebo významných ptačích oblastech při podezření, že porušila zákaz vjezdu.

Obdobnou pravomoc získává lesní stráž při podezření, že osádka automobilu porušila lesní zákon. Lesní stráž navíc bude moci vyžadovat např. souhlas vlastníka lesa s vjezdem, pořizovat zvukový a obrazovaný záznam a zadržet člověka, který porušuje lesní zákon. Možnost zakázat ohňostroje na chráněných územích pak doplní dosavadní dosavadní praxi, kdy tuto pravomoc měly úřady jen pro území národních parků.

Právní úprava dále cílí na omezení invazních nepůvodních druhů, které ohrožují biodiverzitu a ekosystém. Ty eviduje tzv. unijní seznam invazních druhů a novela také vytváří rámec pro opatření potřebná k prevenci zavlečení invazních druhů a k regulaci těch, které už se v Česku rozšířily.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Luxent odstartoval prodej druhé etapy projektu luxusních vil Březový háj.

Realitní kancelář Luxent – Exclusive Properties dala do prodeje druhou fázi exkluzivního projektu Březový háj, který vyrůstá v obci Předboj nedaleko Prahy. Více»

Renovace Jinonického zámečku směřuje do finále.

V Invest dokončil hrubou stavbu. Více»

Resort spravedlnosti hodlá soudcům pořídit aplikaci pro přepis nahrávek.

Ministerstvo spravedlnosti chce soudům pořídit aplikace pro přepis zvukových nahrávek do textové podoby. Vypsání veřejné zakázky projednala vláda, informoval o tom na webu tiskový odbor Strakovy akademie. Více»

Archeologové odhalili pod kostelem ve Znojmě pozůstatky dvou starších chrámů.

Experti při archeologickém průzkumu, který předchází rekonstrukci dlažby v kostele svatého Hippolyta ve znojemské části Hradiště, objevili pod současnou stavbou pozůstatky dvou raně středověkých kostelů. Více»

Čepro je připraveno postavit terminál na zkapalněný plyn.

Státní distributor paliv Čepro je v případě potřeby připraven vybudovat terminál na zkapalněný zemní plyn (LNG) v Hněvicích na Litoměřicku. Více»

Všechny články a aktuality »»