Provozuje:
Juris Real Estate

Dne 2. dubna nabyla účinnosti novela lesního zákona.

Dne 2. 4. 2019 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 90/2019 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Dne 2. dubna nabyla účinnosti novela lesního zákona.

autor. JURIS REAL (s využitím Právní prostor)

Dne 2. 4. 2019 byl ve Sbírce zákonů publikován pod č. 90/2019 Sb. zákon, kterým se mění zákon č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon), ve znění pozdějších předpisů.

Dle důvodové zprávy představuje tato krátká novela o dvou změnových bodech, jež byla poslaneckou iniciativou, snahu o adekvátní reakci na aktuální stav, kdy už od roku 2014 trvají mimořádně suchá období, která mají mj. dopady na zdravotní stav lesních porostů.

Sucho spolu s dosud nezaznamenanou gradací podkorního hmyzu, především kůrovců, působí obrovské škody na lesích, kterým nelze čelit běžnými prostředky. Za této situace se měla některá ustanovení lesního zákona, jež v běžných podmínkách plní svůj účel, paradoxně stát překážkou pro účinný zásah proti podkornímu hmyzu.

Předmětná legislativní novela má tento stav především vložením nového ustanovení upravujícího odchylná opatření v případech mimořádných situací napravit. Jedná se o pokus vytvořit maximální prostor pro řešení stávající mimořádné situace. Konkrétně má novela přinést možnost odchýlit se od běžných pravidel hospodaření zejména ohledně těžeb a zalesňování. Využití tohoto zákonného zmocnění má být přitom výslovně vázáno výlučně na mimořádné situace mající charakter kalamit regionálního nebo celostátního významu. Generálním cílem novely tedy je zajistit podmínky pro minimalizaci dopadů mimořádných situací v lesích majících charakter kalamity. K tomu má být, díky novele, umožněno přijmout odchylná opatření co se týče rozšíření možnosti užití reprodukčního materiálu k umělé obnově lesa, zákazů při hospodaření v lesích, ochrany lesa ve smyslu umožnit legálně nezasahovat na území, kde jsou již jakékoli zásahy neefektivní, a uvolnit tak kapacity pro zásah na místech, kde je ještě efektivní zásah možný, a nakonec co se týče umožnění výjimek z režimu provádění těžeb.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Počet restauračních provozů se za devět let zdvojnásobil.

V tuzemsku se v současnosti nachází 21 072 firem, které podnikají ve stravování a pohostinství. Z analýzy poradenské společnosti Bisnode rovněž vyplývá, že počet restaurací se za posledních devět let zvýšil dvojnásobně. Více»

Mall Group odprodá Heureku.

Internetový srovnávač cen Heureka změní vlastníka. Skupina Mall Group jej prodá za zhruba 7, 5 miliardy korun. Více»

Známý izraelský miliardář investoval do významného projektu v Karlíně.

Realitní společnost Karlín Group prodala developerské skupině AFI Europe víceúčelový projekt Block B na Praze 8. Více»

Nová jednoduchá pravidla osobního bankrotu dlužníci na Slovensku zneužívají.

Osobní bankroty se staly na Slovensku národním sportem. Více»

Česká národní banka ponechala úrokové sazby beze změny.

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání ponechala úrokové sazby na stávající úrovni. Dvoutýdenní repo sazba (2T repo sazba) tak zůstává na 2 %, diskontní sazba na 1 % a lombardní sazba na 3 %. Více»

Všechny články a aktuality »»