Provozuje:
Juris Real Estate

Hledá se právní předpis roku i mezery v legislativě.

Už podesáté může odborná veřejnost vybrat zákon roku.

Hledá se právní předpis roku i mezery v legislativě.

autor. JURIS REAL (s využitím ČAK)

Už podesáté může odborná veřejnost vybrat zákon roku.

V anketě, nad kterou převzala záštitu Česká advokátní komora a Hospodářská komora ČR, se hledá nejlepší právní předpis, soubor zákonů nebo legislativní počin, který má pozitivní dopad na podnikání v tuzemsku.

Letos přibyla kategorie Vykřičník, která má upozornit na legislativu, na kterou se už dlouho čeká. Výsledky budou vyhlášeny v půli dubna.

Do kategorie Zákon roku vybrala nominační rada tři aspiranty na vítěze.

První nominaci získal balíček oběhového hospodářství EU vytvářející dlouhodobou koncepci evropského hospodářství. V něm si Evropa nastavila závazný rámec pro přechod k surovinově soběstačnému a udržitelnému hospodářství.

Nominována byla i novela zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Novela má zkrátit proces povolování nejvýznamnějších staveb dopravní infrastruktury, zejména dálnic a železnic. Zavádí také institut předběžného uvedení v držbu, jež urychlí vyvlastňovací řízení.

Aspirantem na zákon roku je také novela zákona o ochranných známkách, jež má systém institutu zmodernizovat. Nově umožňuje registraci i známek čichových, chuťových, zvukových či pohybových.

„Loni došlo v tuzemsku objektivně k legislativnímu zpomalení. V letech 2016 a 2017 vycházelo ročně kolem 550 předpisů či mezinárodních smluv, loni to bylo necelých 400,“ odůvodňuje vznik nové kategorie Vykřičník Tomáš Babáček, předseda nominační rady a partner Deloitte Legal. Hlasování, které probíhá na stránce http://www.zakonroku.cz, se může zúčastnit kdokoliv.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ústavní soud rozhodne o zákonu zjednodušujícím prioritní dopravní stavby.

ÚS dnes vyhlásí, jak rozhodl o návrhu na zrušení části zákona o posuzování vlivů na životní prostředí. Návrh podal Krajský soud v Ostravě. Více»

V Krkonoších už roztálo sněhové pole Mapa republiky.

V Krkonoších v pondělí 22. července odtálo sněhové pole Mapa republiky nad Modrým dolem na úbočí Studniční hory. ČTK to v noci na dnešek sdělil Josef Harčarik ze Správy Krkonošského národního parku (KRNAP). Více»

Dostupnost hypotečních úvěrů se podle ČNB příliš nezmění.

Hypoteční banky předpokládají, že ve třetím čtvrtletí zůstane dostupnost úvěrů na bydlení na podobné úrovni jako teď, malá část hypotečního trhu očekává zlepšení. Více»

Růst nájemného ve velkých městech ČR ve 2. čtvrtletí zpomalil.

Meziroční růst cen bytových nájmů ve čtyřech největších českých městech u nejprodávanějších bytů 2+KK ve druhém čtvrtletí zpomalil. Více»

Sedm z deseti chalupářů by se po úpravách celoročně odstěhovalo na chalupu.

Domnívají se totiž, že by tak výrazně ušetřili. Více»

Všechny články a aktuality »»