Provozuje:
Juris Real Estate

Hledá se právní předpis roku i mezery v legislativě.

Už podesáté může odborná veřejnost vybrat zákon roku.

Hledá se právní předpis roku i mezery v legislativě.

autor. JURIS REAL (s využitím ČAK)

Už podesáté může odborná veřejnost vybrat zákon roku.

V anketě, nad kterou převzala záštitu Česká advokátní komora a Hospodářská komora ČR, se hledá nejlepší právní předpis, soubor zákonů nebo legislativní počin, který má pozitivní dopad na podnikání v tuzemsku.

Letos přibyla kategorie Vykřičník, která má upozornit na legislativu, na kterou se už dlouho čeká. Výsledky budou vyhlášeny v půli dubna.

Do kategorie Zákon roku vybrala nominační rada tři aspiranty na vítěze.

První nominaci získal balíček oběhového hospodářství EU vytvářející dlouhodobou koncepci evropského hospodářství. V něm si Evropa nastavila závazný rámec pro přechod k surovinově soběstačnému a udržitelnému hospodářství.

Nominována byla i novela zákona o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Novela má zkrátit proces povolování nejvýznamnějších staveb dopravní infrastruktury, zejména dálnic a železnic. Zavádí také institut předběžného uvedení v držbu, jež urychlí vyvlastňovací řízení.

Aspirantem na zákon roku je také novela zákona o ochranných známkách, jež má systém institutu zmodernizovat. Nově umožňuje registraci i známek čichových, chuťových, zvukových či pohybových.

„Loni došlo v tuzemsku objektivně k legislativnímu zpomalení. V letech 2016 a 2017 vycházelo ročně kolem 550 předpisů či mezinárodních smluv, loni to bylo necelých 400,“ odůvodňuje vznik nové kategorie Vykřičník Tomáš Babáček, předseda nominační rady a partner Deloitte Legal. Hlasování, které probíhá na stránce http://www.zakonroku.cz, se může zúčastnit kdokoliv.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Církve mají platit daň z náhrad od státu.

Rozhodla dnes nakonec Sněmovna. Zdanění náhrad církvím je jednou z podmínek komunistické strany pro toleranci menšinové vlády ANO a ČSSD. Část senátorů i poslanců už avizovala, že pokud bude daňová novela platit, napadne ji u Ústavního soudu. Více»

Zemědělské sucho se v ČR za poslední měsíce stále zvyšuje.

Míra sucha se určuje ve vztahu k dlouhodobému průměru za léta 1961 až 2010. Více»

Vláda ČR schválila pravidla podpory pro sociální a dostupné byty.

Obce a města budou již brzy moct žádat o peníze na sociální a dostupné byty. Návrh nařízení s pravidly pro získání dotací a úvěrů od státu schválila vláda. Informovalo v tiskové zprávě Ministerstvo pro místní rozvoj. Více»

ČNB může mít v letošním roce prostor pro jedno zvýšení úrokových sazeb.

To by se mohlo uskutečnit spíše v první polovině roku, poněvadž ve druhé polovině má nastat odložený odchod Velké Británie z Evropské unie. V rozhovoru s agenturou Bloomberg to konstatoval člen bankovní rady ČNB Tomáš Holub. Více»

Průměrná sazba hypotečních úvěrů v březnu klesla na 2,9 pct.

Průměrná úroková sazba hypoték v březnu klesla na 2,90 procenta z únorových 2,99 procenta. Je to největší meziměsíční propad od března roku 2015. Více»

Všechny články a aktuality »»