Provozuje:
Juris Real Estate

Hradozámeckou noc navštívilo 10.000 lidí.

Nejvíce jich přišlo na Konopiště.

Hradozámeckou noc navštívilo 10.000 lidí.

autor. JURIS REAL, ČTK

Nejvíce jich přišlo na Konopiště.

Letošní ročník Hradozámecké noci, která se konala na 76 památkách v celé České republice, navštívilo podle předběžných údajů ke 23:00 hod. asi 10.000 lidí.

ČTK to sdělila Gabriela Froňková Dousková z Národního památkového ústavu. Nejvíce návštěvníků, a to 815, přišlo na zámek Konopiště, zámek Hradec nad Moravicí navštívilo 700 lidí a hrad Pernštejn, který byl hlavním centrem akce, 500 lidí.

Čísla jsou nižší než v uplynulých letech, což je ale dáno také menším počtem zapojených památek.

Památek ve státní správě se letos do Hradozámecké noci stejně jako loni zapojilo 62, ubylo ale těch ostatních. Loni se do akce zapojilo 82 památek, které za večer navštívilo přes 18.000 lidí.

V předcovidovém roce 2019 to ale bylo 96 památek s návštěvností 27.000 lidí a v roce 2018 dokonce 102 památek s návštěvností 34.000 lidí.

Hradozámecká noc se letos konala na 76 památkách, 14 z nich není ve správě Národního památkového ústavu. Hlavním centrem programu byl jihomoravský hrad Pernštejn a jeho nově otevřená Vrchnostenská zahrada.

Kasteláni památek nebyli při přípravě programu nijak vázáni Rokem osvícenské šlechty, který NPÚ pro letošek vyhlásil. Např. na jihočeském zámku Hluboká byl připraven program z dob, kdy se okolo zámku proháněly první automobily, na hradě Grabštejn v Libereckém kraji zase prohlídky na motivy pověstí z Lužických hor.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Mladí lidé se obávají klimatických změn.

Cítí kvůli nim bezmoc či strach. Více»

Covid výrazně posunul nákupní chování konzumentů i jejich platební zvyklosti.

Proti době před pandemií si 41 procent lidí podle svých slov zvyklo častěji nakupovat v e-shopech a 42 pct lidí platí bezkontaktně už i v kamenných obchodech. Více»

Dukovanský tendr by mohla po volbách vypsat ještě nynější vláda.

Tendr na stavbu nového bloku Jaderné elektrárny Dukovany by mohla po sněmovních volbách oficiálně vypsat ještě současná vláda. Radiožurnálu to sdělil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Více»

Ve 2. kvartálu porušily zákon skoro čtyři pětiny kontrolovaných eshopů.

Takřka čtyři pětiny internetových obchodů, které v letošním druhém čtvrtletí zkontrolovala Česká obchodní inspekce (ČOI), porušily zákon. Více»

Většina zemí EU překračuje limity škodlivých látek v ovzduší.

Je mezi nimi i Česká republika. Více»

Všechny články a aktuality »»