Provozuje:
Juris Real Estate

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů až o 0,2 bodu.

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték až o 0,2 bodu. Nové ceny budou platit od 8. března. Důvodem je zdražování peněz na mezibankovním trhu.

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů až o 0,2 bodu.

autor. JURIS REAL, ČTK

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték až o 0,2 bodu. Nové ceny budou platit od 8. března. Důvodem je zdražování peněz na mezibankovním trhu.

Banka, která je lídrem hypotečního trhu, to oznámila ČTK. Další velké hypoteční banky buď sazby již mírně zvyšovaly, nebo o tomto kroku uvažují.

Sazby vzrostou u hypotečních úvěrů se 70procentní LTV (poměr výše úvěru k hodnotě zástavy) o 0,1 bodu, u 80procentní LTV o 0,2 bodu. Úrokové sazby u 90procentní LTV zůstanou beze změny.

Českomoravská stavební spořitelna, která patří stejně jako Hypoteční banka do skupiny ČSOB, zvyšuje sazby u zajištěných meziúvěrů ze stavebního spoření o 0,1 bodu.

"Rozhodli jsme se reagovat na rostoucí cenu zdrojů, která stoupá už několik měsíců. Sazby jsme dlouho drželi na dně a nyní přistupujeme k velmi mírnému zdražení," uvedla tisková mluvčí skupiny ČSOB pro financování bydlení Andrea Vokálová.

Např. hypotéku s LTV 80 procenta a pětiletou fixací získají klienti se sazbou 2,29 procenta. Úrokové sazby zajištěných meziúvěrů od ČMSS začínají na 1,69 procenta, nezajištěný meziúvěr lze získat se sazbou 3,5 procenta.

"Situaci na trhu nadále bedlivě sledujeme a nevylučujeme, že v dohledné době zvážíme zvýšení úrokových sazeb u hypoték," konstatoval ČTK mluvčí České spořitelny Lukáš Kropík. O úpravě sazeb uvažuje i Raiffeisenbank.

"U krátkých fixací zvýšení o 0,1 bodu a o 0,2 bodu u sedmiletých a delších, nicméně zatím vyčkáváme, jak se zachová trh," sdělila mluvčí Petra Kopecká. Komerční banka situaci analyzuje. Moneta zvyšovala sazby k 15. únoru, a to o 0,1 bodu. V tuto chvíli podle mluvčí Zuzany Filipové další zvyšování nechystá.

Průměrná úroková sazba hypoték v lednu klesla podle údajů Fincentra Hypoindexu na 1,94 procenta z prosincových 1,96 procenta. Sazba se tak snížila desátý měsíc v řadě.

"Pomyslné dno úrokových sazeb se pomalu vzdaluje a banky začínají navyšovat sazby. V únoru k tomu již přistoupila např. Komerční banka, nyní připravují navýšení i ostatní finanční instituce," řekl ČTK hypoteční specialista Daniel Horňák.

Během několika měsíců budou sazby okolo 2,5 procenta pro pětileté fixace, u těch delších fixací bude zdražení citelnější, doplnil.

Banky tak reagují na rostoucí cenu zdrojů a mírně zvýšenou delikvenci úvěrů, doplnil regionální ředitel společnosti 4fin Karel Peter.

"Kdo chce využít stávajících podmínek sazeb lehce pod dvě procenta, neměl by rozhodně vyčkávat," poznamenal.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o kvótách na potraviny.

Poslanci by dnes mohli hlasovat o předlohách, které jim vrátil Senát. Patří k nim sledovaná potravinová novela, v níž senátoři odmítli uzákonit povinný podíl některých tuzemských potravin ve větších obchodech. Více»

Vláda v Japonsku se rozhodla vypustit vodu z Fukušimy do moře.

Vláda v úterý rozhodla, že začne do dvou let vypouštět do moře více než milion tun kontaminované vody z jaderné elektrárny Fukušima, kterou před deseti lety zničilo silné zemětřesení a následná vlna cunami. Oznámil to premiér Jošihide Suga. Více»

Sportovat venku může až 12 lidí.

Ale po dvojicích s rozestupy 10 metrů. Více»

První by se podle Havlíčka měly otevřít služby jako kadeřník či pedikúra.

První by se měly podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít tzv. nenahraditelné služby, jako je kadeřník nebo pedikúra. Nestane se tak dříve než za 14 dní. Více»

Právnická fakulta v Plzni je zájemcům o studium stále otevřená.

Fakulta stále přijímá přihlášky v mag. stud. programu Právo a právní věda, studijní obor Právo, v bak. stud. programu Právní specializace, obor Veřejná správa a v navazujícím magisterském studijním programu Veřejná správa, obor Veřejná správa. Více»

Všechny články a aktuality »»