Provozuje:
Juris Real Estate

Nájemní bydlení v České republice frčí.

Byty se pronajímají nejrychleji v historii.

Nájemní bydlení v České republice frčí.

autor. JURIS REAL

Byty se pronajímají nejrychleji v historii.

Drahé imobilie mění i realitní trh s nájemním bydlením. Hlavně ve velkých městech se rychlost, s jakou je možné pronajmout byt, dostala na novodobá maxima. Roste prý taktéž počet lidí, kteří své nemovitosti pronajímají svépomocí. „Vlastníci nemovitostí tlačí na zefektivnění celého procesu. Naprostá většina z nich aktuálně dává přednost zájemcům, kteří jim spolu s poptávkou zašlou také kompletní osobní profil, upřesní počet lidí v domácnosti, zda mají domácí zvířata, ale třeba i to, zda jsou kuřáci, nebo nekuřáci. Dobrovolně pak mohou doložit svou bezdlužnost výpisem z rejstříku,“ uvádí CEO Bezrealitky.cz Hendrik Meyer. „Takoví zájemci pak mají až desetkrát vyšší šanci, že si je majitel vybere. Pražský trh se v požadavcích na zájemce o bydlení začíná hodně přibližovat evropským standardům.“

Zájem o nájemní bydlení stoupá kvůli rostoucím cenám nemovitostí, zpřísněním poskytování hypoték a jejich zdražováním. Nové byty se v nabídce dlouho neudrží a udají se v řádech několika dnů. Na serveru Bezrealitky.cz se průměrná rychlost stažení nově přidaného inzerátu, která indikuje domluvu se zájemcem, pohybuje momentálně na 7,3 dnech, což je obrovským převisem poptávky. V hlavním městě je to průměrně přes 40 zájemců na jeden byt, nejzajímavější inzeráty však sesbíraly kolem 650 reakcí.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidl úspěšně investoval v Michli.

Maloobchodní potravinářský řetězec Lidl si připravuje novou pozici v Praze. Získal rozsáhlé pozemky v Michli, jež patří mezi nejvýznamnější rozvojové oblasti hlavního města. Více»

Šumavský národní park změnil návrh připravovaného rozdělení na zóny.

Např. nepatrně zvětšil kulturní krajinu, což jsou hlavně obývané a zastavěné lokality. Nový návrh reaguje na připomínky veřejnosti. Více»

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 mil. korun.

Praha koupí barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. O záměru na odkoupení památky rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Více»

Hledá se právní předpis roku i mezery v legislativě.

Už podesáté může odborná veřejnost vybrat zákon roku. Více»

Zemanovi koupili tisícimetrový pozemek v Lánech.

Prezident Miloš Zeman společně se svou ženou koupili parcelu v Lánech o rozloze tisíc metrů čtverečních. Za pozemek na Kladensku nedaleko letního sídla prezidenta republiky zaplatili 2,5 milionu korun. Více»

Všechny články a aktuality »»