Provozuje:
Juris Real Estate

Německé imobilie jsou předražené.

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Německé imobilie jsou předražené.

autor. JURIS REAL

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Zahraniční investoři dlouho považovali německé reality, které cenově zaostávaly za jinými západoevropskými zeměmi, za výhodnou investici. Jak ale zjistila nová studie německé pobočky poradenské společnosti PwC, už i jim se ceny imobilií např. v Berlíně, Hamburku nebo Mnichově jeví po dlouholetém nárůstu jako přemrštěné.

Podle PwC klesly v uplynulých 12 měsících investice do německých realit o tři miliardy na 65 miliard eur. A to i přestože si velcí investoři nadále cení německou politickou a hospodářskou stabilitu, zjistila studie. Zájem vzbuzoval hlavně Frankfurt nad Mohanem. Toto finanční centrum láká díky odchodu Velké Británie z EU k přesídlení londýnské banky. Podařilo se mu přitáhnout investice ve výši osmi miliard korun, v meziroční komparaci o 12, 5 procenta více. Vzhledem k objemu se tak vyrovnalo metropoli Berlínu.

Na 800 oslovených realitních expertů často uvádělo, že ceny v německých, ale i dalších evropských velkoměstech se nacházejí poblíž vrcholu nebo předražené. Německá centrální banka už několikrát varovala před příliš vysokými cenami v centrálních oblastech. Německá "Banka bank" odhaduje, že jsou předražené až o 30 procent, i když zatím nevidí celoněmeckou realitní bublinu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Ceny starších bytů v metropoli vzrostly o 5,7 pct.

Ceny starších bytů v Praze do konce března meziročně vzrostly v průměru o 5,7 procenta na 87 459 korun za m2. Starší byty jsou zhruba o 18 700 korun levnější než novostavby. Více»

Objem hypotečních úvěrů letos klesl o 14 miliard na 34,9 miliardy Kč.

České komerční banky poskytly v prvním čtvrtletí lidem 16.000 hypoték za celkem 34,9 miliardy Kč. Proti stejnému období loni to je o 7 000 hypoték a 14 miliard korun méně. Více»

Pomalé povolování staveb zamíchalo žebříčkem největších developerů.

Mezi desítku největších developerů se kvůli uměle omezené nabídce nových bytů v Praze dostaly i stavební firmy, které se zaměřují na rekonstrukce. Více»

Zemřel architekt Pei, autor pyramidy v Louvru.

Ve věku 102 let zemřel americký architekt čínského původu Ieoh Ming Pei, autor skleněné pyramidy v Louvru. Podle listu The New York Times o tom ve čtvrtek informoval jeho syn. Více»

Metropole obdržela stavební povolení na stavbu trojské lávky.

Stavba nové pražské lávky na místě té zřícené mezi císařským ostrovem a Trojou odstartuje letos v červenci a otevře se v létě 2020. Bude mít životnost 100 let a bude nově sloužit pro pěší i cyklisty. Více»

Všechny články a aktuality »»