Provozuje:
Juris Real Estate

Německé imobilie jsou předražené.

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Německé imobilie jsou předražené.

autor. JURIS REAL

Centrální banka odhaduje, že jsou německé imobilie předraženy o třetinu.

Zahraniční investoři dlouho považovali německé reality, které cenově zaostávaly za jinými západoevropskými zeměmi, za výhodnou investici. Jak ale zjistila nová studie německé pobočky poradenské společnosti PwC, už i jim se ceny imobilií např. v Berlíně, Hamburku nebo Mnichově jeví po dlouholetém nárůstu jako přemrštěné.

Podle PwC klesly v uplynulých 12 měsících investice do německých realit o tři miliardy na 65 miliard eur. A to i přestože si velcí investoři nadále cení německou politickou a hospodářskou stabilitu, zjistila studie. Zájem vzbuzoval hlavně Frankfurt nad Mohanem. Toto finanční centrum láká díky odchodu Velké Británie z EU k přesídlení londýnské banky. Podařilo se mu přitáhnout investice ve výši osmi miliard korun, v meziroční komparaci o 12, 5 procenta více. Vzhledem k objemu se tak vyrovnalo metropoli Berlínu.

Na 800 oslovených realitních expertů často uvádělo, že ceny v německých, ale i dalších evropských velkoměstech se nacházejí poblíž vrcholu nebo předražené. Německá centrální banka už několikrát varovala před příliš vysokými cenami v centrálních oblastech. Německá "Banka bank" odhaduje, že jsou předražené až o 30 procent, i když zatím nevidí celoněmeckou realitní bublinu.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Lidl úspěšně investoval v Michli.

Maloobchodní potravinářský řetězec Lidl si připravuje novou pozici v Praze. Získal rozsáhlé pozemky v Michli, jež patří mezi nejvýznamnější rozvojové oblasti hlavního města. Více»

Šumavský národní park změnil návrh připravovaného rozdělení na zóny.

Např. nepatrně zvětšil kulturní krajinu, což jsou hlavně obývané a zastavěné lokality. Nový návrh reaguje na připomínky veřejnosti. Více»

Metropole odkoupí kostel svatého Šimona a Judy za 125 mil. korun.

Praha koupí barokní kostel svatého Šimona a Judy na Starém Městě od řádu milosrdných bratří za zhruba 125 milionů korun. O záměru na odkoupení památky rozhodl výbor pro majetek pražského zastupitelstva. Více»

Hledá se právní předpis roku i mezery v legislativě.

Už podesáté může odborná veřejnost vybrat zákon roku. Více»

Zemanovi koupili tisícimetrový pozemek v Lánech.

Prezident Miloš Zeman společně se svou ženou koupili parcelu v Lánech o rozloze tisíc metrů čtverečních. Za pozemek na Kladensku nedaleko letního sídla prezidenta republiky zaplatili 2,5 milionu korun. Více»

Všechny články a aktuality »»