Provozuje:
Juris Real Estate

Občané u papírnictví nebo prodejen s dětským zbožím fronty nestáli.

Oznámení vlády, že od pondělí se v rámci zpřísnění opatření nebudou moci otevřít papírnictví nebo prodejny s dětským zbožím, nákupní horečku mezi lidmi zatím nezpůsobilo.

Občané u papírnictví nebo prodejen s dětským zbožím fronty nestáli.

autor. JURIS REAL, ČTK

Oznámení vlády, že od pondělí se v rámci zpřísnění opatření nebudou moci otevřít papírnictví nebo prodejny s dětským zbožím, nákupní horečku mezi lidmi zatím nezpůsobilo.

Fronty se u těchto obchodů podle zjištění ČTK včera dopoledne netvořily. Češi tradičně ve větším počtu vyrazili na nákup potravin, zjistili zpravodajové ČTK.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) v pátek večer po mimořádném jednání vlády řekl, že zredukovali výjimky pro maloobchod a služby zhruba na polovinu.

Od pondělí do 21. března nebudou moci být oproti dosavadnímu stavu moci otevřená papírnictví, dětské oblečení a obuv, galanterie nebo prodejny zbraní a střeliva.

Zmíněný sortiment nebudou smět znovu prodávat ani hypermarkety a supermarkety. Oddělení s tímto zbožím budou muset oddělit páskou.

Podle zjištění ČTK lidé houfně nevyrazili ani do oblíbených prodejen s levným dětským zbožím, jako jsou Takko či KiK. V pražských Modřanech na náměstí čekali dopoledne před obchodem Pepco jen tři lidé, vcházet mohli postupně.

V prodejnách platí limit 15 metrů čtverečních provozní plochy na jednoho zákazníka. Naopak ve zdejším papírnictví nebyl jediný nakupující, zjistil zpravodaj ČTK na místě.

Vláda kvůli zamezení šíření koronaviru od 22. října zakázala maloobchodní prodej. Krátké, zhruba třítýdenní rozvolnění, kabinet povolil v prosinci. Následně od 19. ledna povolil provoz prodejcům dětských oděvů a obuvi a papírenského zboží.

Rozhodnutí vládní představitelé zdůvodnili tím, že po zboží z těchto obchodů vzrostla po Novém roce poptávka. Do škol se tehdy vrátily děti z prvních a druhých tříd základních škol.

Kvůli zhoršující se epidemické situaci a přetížení nemocnic vláda od pondělí na tři týdny zpřísnila pravidla pro volný pohyb lidí. Budou muset zůstávat ve svém okresu, platit ale budou výjimky pro cesty do práce, k lékaři nebo na úřad.

Zavřou se školky i zbývající otevřené školy a také další obchody, začít má zatím dobrovolné testování na koronavirus ve firmách. Zpřísní se také pravidla pro zakrytí nosu a úst.

Kabinet zároveň ode dneška vyhlásil nový nouzový stav, od října třetí. Má trvat 30 dní, v nouzovém stavu tak ČR bude nepřetržitě téměř půl roku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o kvótách na potraviny.

Poslanci by dnes mohli hlasovat o předlohách, které jim vrátil Senát. Patří k nim sledovaná potravinová novela, v níž senátoři odmítli uzákonit povinný podíl některých tuzemských potravin ve větších obchodech. Více»

Vláda v Japonsku se rozhodla vypustit vodu z Fukušimy do moře.

Vláda v úterý rozhodla, že začne do dvou let vypouštět do moře více než milion tun kontaminované vody z jaderné elektrárny Fukušima, kterou před deseti lety zničilo silné zemětřesení a následná vlna cunami. Oznámil to premiér Jošihide Suga. Více»

Sportovat venku může až 12 lidí.

Ale po dvojicích s rozestupy 10 metrů. Více»

První by se podle Havlíčka měly otevřít služby jako kadeřník či pedikúra.

První by se měly podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít tzv. nenahraditelné služby, jako je kadeřník nebo pedikúra. Nestane se tak dříve než za 14 dní. Více»

Právnická fakulta v Plzni je zájemcům o studium stále otevřená.

Fakulta stále přijímá přihlášky v mag. stud. programu Právo a právní věda, studijní obor Právo, v bak. stud. programu Právní specializace, obor Veřejná správa a v navazujícím magisterském studijním programu Veřejná správa, obor Veřejná správa. Více»

Všechny články a aktuality »»