Provozuje:
Juris Real Estate

Praha plánuje na Rohanském ostrově vybudovat největší park ve městě.

Vedle toho tam hodlá vystavět skoro dva tisíce bytů.

Praha plánuje na Rohanském ostrově vybudovat největší park ve městě.

autor. JURIS REAL (Zdroj: Hypoindex)

Vedle toho tam hodlá vystavět skoro dva tisíce bytů.

Podle územní studie architekta a urbanisty Pavla Hniličky by na území Rohanského ostrova s rozlohou 44 hektarů měl vzniknout největší park v Praze a 1 750 bytů.

„Přeměna takto rozsáhlé lokality nenastane ze dne na den, ale bude probíhat postupně v několika etapách. Ta první začne již příští rok, přičemž realizace nového parku a hlavní části bytové zástavby proběhne v letech 2030 až 2040,“ uvádí Petr Hlaváček, náměstek primátora hlavního města Prahy pro územní rozvoj. Rohanskému ostrovu by se také měla vrátit podoba ostrova díky výstavbě říčního kanálu, který má sloužit jako protipovodňové opatření. Projekt výstavby parku o rozloze 100 tisíc metrů čtverečních má už stavební povolení. Většina území patří Praze, na další část (přibližně 200 tisíc metrů čtverečních), která je sice stále ještě ve vlastnictví města, Praha v minulosti uzavřela smlouvu se společností Sekyra Group.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Škoda na shořelých historických chatách na Děčínsku činí 23 mil.

Požár, který v pátek zcela zničil dvě historické chaty na Děčínsku, způsobil podle předběžných odhadů škodu víc než 23 milionů korun. Obě chaty u Rynartic v Českém Švýcarsku byly kulturními památkami. Více»

Od tohoto úterý již nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory.

Od úterý přestane v tuzemsku platit omezení, podle kterého mohou do větších obchodů s potravinami, hygienickým zbožím, kosmetikou a drogerií v době mezi 08:00 a 10:00 jen osoby starší 65 let. Více»

Během karantény poklesly útraty v restauracích až o polovinu.

Útraty v restauracích během karantény v meziroční komparaci klesly až o polovinu. Po otevření zahrádek činil propad 19 procent. Více»

Otevírají restaurace či hotely.

Do škol se vracejí mladší žáci. Více»

Kolínská automobilka TPCA obnovila výrobu zastavenou kvůli koronaviru.

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila ve středu 18. března večer kvůli pandemii koronaviru. Dnes vyrobí asi 300 aut, plná výrobní kapacita je 900 aut. Více»

Všechny články a aktuality »»