Provozuje:
Juris Real Estate

Ruská federace vyvlastní půdu na Krymu a v Kaliningradské oblasti.

Podle dekretu ruského prezidenta Vladimira Putina „cizinci a zahraniční firmy“ nově nesmějí vlastnit půdu na Krymu, v Sevastopolu, v Astrachaňské a Kaliningradské oblasti.

Ruská federace vyvlastní půdu na Krymu a v Kaliningradské oblasti.

autor. JURIS REAL, Deník Právo, Novinky.cz

Podle dekretu ruského prezidenta Vladimira Putina „cizinci a zahraniční firmy“ nově nesmějí vlastnit půdu na Krymu, v Sevastopolu, v Astrachaňské a Kaliningradské oblasti.

Pozemky, které jsou podle ruských úřadů v majetku cizích státních příslušníků nebo zahraničních firem, stát nuceně prodá a znárodní.

Putin podepsal dekret, který se týká většiny pobřežních krymských okresů, včetně letovisek Jevpatorija, Kerč, Jalta a Sudak před rokem.

Tehdy šlo o 11,5 tisíce pozemků, vlastněných převážně Ukrajinci, ale také občany Běloruska, Německa, Kazachstánu, Izraele, Litvy, Austrálie, Sýrie, Vietnamu, Spojených arabských emirátů a Saúdské Arábie.

Podle Kyjeva je „dekret 201 právně bezvýznamný“ a pro Ukrajinu nemá legislativní důsledky. „Po obnovení suverenity našeho státu budou poškozená práva zákonných vlastníků pozemků narovnána,“ citoval Oleha Nikolenka, mluvčího ukrajinského ministra zahraničí, server RBK Ukrajina. Podle Kyjeva jde také o krok směřující k útlaku a vytěsňování ukrajinského obyvatelstva z poloostrova. Ukrajina již dříve uvedla, že napadne výnos u mezinárodních soudů.

Ruské úřady prodají pozemky za cenu stanovenou místním soudním znalcem a částku vyplatí stávajícím vlastníkům.

V dekretu se hovoří pouze o půdě, nikoliv o nemovitostech, které na ní stojí. Část pozemků je zastavena nejen domy, nýbrž i komerčními objekty. O jejich osudu rozhodnou soudy.

Podle kremelského právníka pro otázky Krymu Alexandra Molochova úřady domy nezkonfiskují, ale omezí práva cizinců, jak s nimi nakládat: nebudou je moci zdědit ani získat v rámci majetkového vypořádání mezi manžely.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Poslanecká sněmovna dnes rozhodne o kvótách na potraviny.

Poslanci by dnes mohli hlasovat o předlohách, které jim vrátil Senát. Patří k nim sledovaná potravinová novela, v níž senátoři odmítli uzákonit povinný podíl některých tuzemských potravin ve větších obchodech. Více»

Vláda v Japonsku se rozhodla vypustit vodu z Fukušimy do moře.

Vláda v úterý rozhodla, že začne do dvou let vypouštět do moře více než milion tun kontaminované vody z jaderné elektrárny Fukušima, kterou před deseti lety zničilo silné zemětřesení a následná vlna cunami. Oznámil to premiér Jošihide Suga. Více»

Sportovat venku může až 12 lidí.

Ale po dvojicích s rozestupy 10 metrů. Více»

První by se podle Havlíčka měly otevřít služby jako kadeřník či pedikúra.

První by se měly podle ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) otevřít tzv. nenahraditelné služby, jako je kadeřník nebo pedikúra. Nestane se tak dříve než za 14 dní. Více»

Právnická fakulta v Plzni je zájemcům o studium stále otevřená.

Fakulta stále přijímá přihlášky v mag. stud. programu Právo a právní věda, studijní obor Právo, v bak. stud. programu Právní specializace, obor Veřejná správa a v navazujícím magisterském studijním programu Veřejná správa, obor Veřejná správa. Více»

Všechny články a aktuality »»