Juris Real Estate

Senát bude řešit snahu o obnovení rodičovské ubytovny v pražském Motole.

Senát se bude muset zabývat peticí za zachování svépomocné rodičovské ubytovny v motolské nemocnice, přestože ji bylo nutné koncem října vystěhovat.

Senát bude řešit snahu o obnovení rodičovské ubytovny v pražském Motole.

autor. JURIS REAL

Petici podepsalo přes 13.000 lidí a Nadačnímu fondu a Sdružení Klíček, které ubytovnu spravovaly, jde o její obnovení. Zázemí v ní měli zejména rodiče onkologicky nemocných dětí.

Klíček provozoval ubytovnu v nemocnici 23 let, ale jen na základě dohody o užívání nemocničních prostor.

Pokoje vybavil a provozoval na vlastní náklady, nemocnici však za nájem ani energie neplatil.

Vedení Motola v čele s nynějším ministrem zdravotnictví Miloslavem Ludvíkem (ČSSD) jej přimělo k vystěhování kvůli tomu, že vzhledem ke zpřísnění zákona o nakládání s majetkem státu potřebovalo mít prostory ve své správě.

Poukazovalo rovněž na to, že rodičům hospitalizovaných dětí nabízí vlastní ubytování a prostory Klíčku by potřebovalo pro zdravotní sestry.

Nemocniční ubytovna pro rodiče má obsazeno průměrně asi 30 procent ze 63 lůžek.

Podle zástupců Klíčku i některých rodičů v této ubytovně na rozdíl od pokojů Klíčku není dostatečné zázemí.

Zaznělo to i při zářijovém projednávání petice ve sněmovním petičním výboru, které ale skončilo bez konkrétních závěrů, jen s nevyslyšeným doporučením oběma stranám dospět ke shodě.

Senát dostal petici až 4. listopadu, tedy až po vystěhování, kdy procházel povolební obměnou.

V areálu nemocnice by v příštích letech mělo vzniknout obdobné ubytovací zařízení, které za 50 milionů korun plánuje vybudovat nadační fond Dům Ronalda McDonalda.

Zástupci Klíčku dávali svůj konec v Motole do souvislosti s tímto plánem.

Fórum

Vaše jméno:
Váš E-mail:
  Opište ověřovací kód z obrázku!

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

Ztráta bydlení 1 000 lidí stojí rozpočet 250 milionů Kč ročně.

Zjistila podrobná analýza. Více»

Německá hnědouhelná elektrárna Schkopau bude nově patřit EPH.

Společnost EP Power Europe (EPPE) z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) podnikatele Daniela Křetínského se stane jediným vlastníkem německé hnědouhelné elektrárny Schkopau. Více»

Samsung zavřel svou továrnu na mobilní telefony v Jižní Koreji.

U jednoho ze zaměstnanců se totiž potvrdila nákaza novým typem koronaviru, kvůli čemuž firma zbytku pracovníků nařídila karanténu. Více»

Černým odběratelem elektřiny se může člověk stát i neúmyslně.

Jestliže nemáte v pořádku smlouvu o dodávkách energií, můžete se stát neúmyslně černým odběratelem. Více»

Činže v kolínských bytech se zvýší.

Platby za nájem se v městských bytech v Kolíně zvýší. Vedení města schválilo růst ceny za bydlení o výši inflace, tedy necelá tři procenta. Více»