Provozuje:
Juris Real Estate

Spotřeba elektřiny loni vzrostla meziročně o 4 pct.

Spotřeba elektřiny v ČR v loňském roce stoupla meziročně o čtyři procenta. V porovnání s obdobím mezi roky 2015 a 2019 byla však pouze o 0,8 procenta vyšší.

Spotřeba elektřiny loni vzrostla meziročně o 4 pct.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Spotřeba elektřiny v ČR v loňském roce stoupla meziročně o čtyři procenta. V porovnání s obdobím mezi roky 2015 a 2019 byla však pouze o 0,8 procenta vyšší.

Výroba elektřiny ze solárních, větrných a vodních elektráren loni přitom proti předchozímu roku vzrostla o 4,3 procenta a pokryla 6,6 procenta celkové spotřeby elektřiny v České republice, což představovalo 4,8 terawatthodin (TWh.)

V tiskové zprávě to dnes uvedla společnost Amper Meteo, která spotřebu a výrobu elektřiny v tuzemsku dlouhodobě sleduje.

Např. jaderné elektrárny Dukovany a Temelín zvýšily loni meziročně výrobu o tři procenta a dosáhly druhé nejvyšší výroby od svého zprovoznění. Do přenosové soustavy dodaly 30,73 TWh elektřiny.

V loňském čtvrtém čtvrtletí byla celková spotřeba elektřiny v ČR vyšší o 0,7 procenta než poslední kvartál 2020. "Pro sledování změn v ekonomice je však nutné očistit spotřebu o vliv počasí a také ji generovat pouze pro pracovní dny v čase osm až 18 hodin,“ sdělil ČTK datový analytik společnosti Amper Meteo Kamil Rajdl.

Po očištění od vlivů počasí byla spotřeba za čtvrtý kvartál 2021 o 0,5 procenta vyšší než v roce 2020 a o 0,3 procenta než v roce 2019. Po očištění o vliv počasí činí tak meziroční růst za celý rok jen 1,2 procenta, uzavřel Rajdl.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Češi analyzují polské návrhy na úpravu smlouvy o Turówu.

Zástupci české delegace v současnosti analyzují polské návrhy na úpravu smlouvy o polském hnědouhelném dolu Turów. ČTK to dnes za ministerstvo životního prostředí napsal Ondřej Charvát. Více»

Dohoda o Turówu nebyla uzavřena.

Hubáčková podrobnosti nesdělila. Více»

Členové stráže přírody a lesní stráže mají od 1.1.2022 vyšší pravomoci.

Členové stráže přírody a lesní stráže mají od 1. ledna vyšší pravomoci. Úřady také mohou zakázat nebo omezit odpalování ohňostrojů a zábavní pyrotechniky na území chráněných krajinných oblastí. Více»

Stavbě obchodního centra v Kročehlavech již nic nebrání.

Kladenský magistrát vydal stavební povolení, na jehož základě může investor zahájit výstavbu obchodního centra Globus v Armenské ulici ve čtvrti Kročehlavy. Více»

Vinaři v Kutné Hoře přidávají do půdy biouhel.

Kutnohorští vinaři začali ke hnojení půdy používat biouhel. Zuhelnatělou biomasu si vyrábějí sami ve speciálních pecích. Více»

Všechny články a aktuality »»