Provozuje:
Juris Real Estate

Terminál 2 nového letiště v Berlíně je už hotov.

Terminál 2 nově budovaného berlínského letiště Willyho Brandta je hotov, kvůli pandemii nemoci covid-19 ale bude uveden do provozu nejdříve od jara nadcházejícího roku. Žurnalistům v Berlíně to sdělil šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup.

Terminál 2 nového letiště v Berlíně je už hotov.

autor. JURIS REAL (Zdroj: ČTK)

Terminál 2 nově budovaného berlínského letiště Willyho Brandta je hotov, kvůli pandemii nemoci covid-19 ale bude uveden do provozu nejdříve od jara nadcházejícího roku. Žurnalistům v Berlíně to sdělil šéf letiště Engelbert Lütke Daldrup.

Nový vzdušný přístav, jehož dokončení nabralo několikaleté zpoždění, bude otevřen 31. října.

"Terminál 2 je dokončen. Jsme připraveni, ale spustíme ho nejdříve na jaře příštího roku od letního letového řádu," informoval Daldrup.

Dokončovaný hlavní dopravní uzel, Terminál 1, totiž kvůli propadu poptávky po letecké dopravě v důsledku koronaviru k odbavování cestujících postačí.

Terminál 1 bude mít po říjnovém zprovoznění roční kapacitu 27 milionů cestujících, Terminál 2 jich dokáže obsloužit šest milionů ročně.

"Odkladem otevření Terminálu 2 ušetříme půl milionu eur měsíčně," řekl Daldrup. Dodal, že mu kvůli masivnímu úbytku cestujících "krvácí srdce".

Nové letiště do budoucna nahradí dvojici stávajících berlínských vzdušných přístavů - Tegel a Schönefeld. Letiště chce konkurovat i Praze.

"Musíme jít na nové trhy, s tím jsme začali, ale korona nás zastavila. My se však snažíme dál a budeme usilovat o nová dálková spojení," uvedl Daldrup.

Podle něj není možné, aby některé asijské či arabské letecké společnosti nemohly obsluhovat Berlín, když už létají do jiných německých měst. "Jsou tady jiní, kdo musí udělat své úkoly," zdůraznil.

Jako příklad aerolinek, o které Berlín usiluje, zmínil společnost Emirates. Ta nyní létá do německých měst Düsseldorf, Frankfurt nad Mohanem, Hamburk a Mnichov a také do české metropole.

"Chceme více možností, aby lidé nemuseli letět do Prahy a pak autobusem do Berlína," doplnil Daldrup.

Nové letiště na jihu německé metropole, s jehož stavbou se začalo před 14 lety, mělo být provozuschopné už v roce 2011, pak o rok později a pak ještě v několika dalších termínech, z nichž ale žádný nebyl dodržen.

V Německu se tak stalo symbolem neschopnosti politiků dotahovat velké stavební projekty.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

V metropoli se po třech letech znovu otevřela nová trojská lávka.

V hlavní městě byla otevřena lávka mezi Císařským ostrovem a Trojou, která nahradila konstrukci zhroucenou v prosinci 2017. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Lávka vyšla na 150 milionů korun a postavila ji firma SMP CZ. Více»

Městská knihovna nabízí online členství a nové elektronické knihy.

V nabídce Městské knihovny v Praze (MKP) bude pravděpodobně od příštího týdne k dispozici asi 3 000 e-knih. Nově knihovna nabízí i online členství, které je zdarma. Více»

Vyhlášky obcí a krajů budou zřejmě v jedné sbírce až od roku 2022.

Sbírka obecních a krajských vyhlášek asi začne fungovat od roku 2022. Bylo by to o rok později, než navrhovala vláda. Sněmovna by o tom měla rozhodnout v listopadu. Více»

Šumavský Ski and Bike Špičák hlásí rekordní letní návštěvnost.

Rekordní letní návštěvnost, meziročně o 44 procent více turistů a bikerů, zaznamenal Ski&Bike Špičák, hlavní sportovní areál západočeské části Šumavy a největší horský areál Plzeňského kraje. Více»

Slovenská továrna Volkswagenu odstartovala výrobu modelu Karoq.

Německá automobilka Volkswagen včera ve svém závodě na Slovensku zahájila výrobu sportovně-užitkového vozu (SUV) Škoda Karoq. Více»

Všechny články a aktuality »»