Provozuje:
Juris Real Estate

V Bruggách vznikne tři kilometry dlouhý „pivovod.“

Tradiční pivovar De Halve Maan z belgického města Bruggy oznámil, že plánuje postavit unikátní tři kilometry dlouhé potrubí vedoucí od pivovaru v centru do stáčírny na okraji města.

V Bruggách vznikne tři kilometry dlouhý „pivovod.“

autor. JURIS REAL

Tradiční pivovar De Halve Maan z belgického města Bruggy oznámil, že plánuje postavit unikátní tři kilometry dlouhé potrubí vedoucí od pivovaru v centru do stáčírny na okraji města.

Pivovod má využívat stejnou technologii, jaká se používá v ropném průmyslu.

Cílem je omezit provoz kamionů v historickém centru.

Díky úzkým uličkám a vodním kanálům se belgickým Bruggám přezdívá Benátky severu. Vedle historické zvonice Belfort či Baziliky svaté krve, která uchovává relikvii s krví Ježíše Krista, je cílem více než stovky tisíc turistů ročně i tradiční pivovar De Halve Maan stojící v samém středu historického města. Poloha pivovaru však vede ke zvýšenému provozu nákladních automobilů v úzkých ulicích centra zapsaného na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Aby omezilo provoz, oznámilo vedení De Halve Maan záměr vystavět pod městem tři kilometry dlouhé potrubí, kterým se bude pivo dopravovat z výroby do stáčírny stojící v průmyslové části na okraji města. Ročně by měly potrubím protéct až čtyři miliony litrů piva. Celou investici zaplatí pivovar a se stavebními pracemi by se mělo začít na začátku příštího roku.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Škoda na shořelých historických chatách na Děčínsku činí 23 mil.

Požár, který v pátek zcela zničil dvě historické chaty na Děčínsku, způsobil podle předběžných odhadů škodu víc než 23 milionů korun. Obě chaty u Rynartic v Českém Švýcarsku byly kulturními památkami. Více»

Od tohoto úterý již nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory.

Od úterý přestane v tuzemsku platit omezení, podle kterého mohou do větších obchodů s potravinami, hygienickým zbožím, kosmetikou a drogerií v době mezi 08:00 a 10:00 jen osoby starší 65 let. Více»

Během karantény poklesly útraty v restauracích až o polovinu.

Útraty v restauracích během karantény v meziroční komparaci klesly až o polovinu. Po otevření zahrádek činil propad 19 procent. Více»

Otevírají restaurace či hotely.

Do škol se vracejí mladší žáci. Více»

Kolínská automobilka TPCA obnovila výrobu zastavenou kvůli koronaviru.

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila ve středu 18. března večer kvůli pandemii koronaviru. Dnes vyrobí asi 300 aut, plná výrobní kapacita je 900 aut. Více»

Všechny články a aktuality »»