Provozuje:
Juris Real Estate

V metropoli se v prosinci otevře Národní filmové muzeum.

V hlavním městě se v prosinci po letech příprav otevře první filmové muzeum. Sídlit bude v centru Prahy v Mozarteu v Jungmannově ulici.

V metropoli se v prosinci otevře Národní filmové muzeum.

autor. JURIS REAL

V hlavním městě se v prosinci po letech příprav otevře první filmové muzeum. Sídlit bude v centru Prahy v Mozarteu v Jungmannově ulici.

Národní filmové muzeum (NaFilm) se připravuje čtyři roky od doby, kdy s myšlenkou na něj přišli studenti Univerzity Karlovy. Dosud se v podobě dočasných výstav představilo na několika místech v Praze. Organizační tým teď získal prostory v historické budově slavného architekta Jana Kotěry. Jedná se o místo, kde mj. zpívala Ema Destinnová, působilo divadlo D34 založené E. F. Burianem, sídlilo hudební vydavatelství Supraphon nebo galerie.

"Naším cílem je založit muzeum českého filmu, živé centrum pro širokou laickou veřejnost i filmové experty, které v ČR chybí. Takové muzeum, které bude vzdělávat, doplňovat rozvíjející se filmovou a mediální výchovu na školách a interaktivní formou představovat národní kinematografii českým i cizozemským návštěvníkům," uvádí web muzea. "Založit filmové muzeum byl zpočátku spíš bláznivý nápad během studií - navštívila jsem řadu filmových muzeí v zahraničí a překvapilo mě, že u nás takové muzeum chybí. Copak ale mohou něco takového změnit studenti, ptala se nás spousta lidí. Uběhlo pět let a teď už s jistotou víme, že mohou," konstatovala Adéla Mrázová, jedna ze zakladatelek muzea NaFilM. Za myšlenku filmového muzea se postavila řada českých filmařů, např. Jiří Menzel, Zdeněk Svěrák, Olga Sommerová, Helena Třeštíková nebo Jan Hřebejk, kteří studenty podpořili formou video spotů.

Zakladatelky muzea slibují, že nebude klasickou muzejní expozicí. Tým složený z mladých kurátorů či architektů vytváří instalace, které nabízejí prostor pro vlastní tvořivost a fantazii. NaFilM přenese návštěvníky jak do historie, kde si budou moci zkusit složit promítačku a promítnout film postaru, tak do budoucnosti prostřednictvím virtuální reality nebo hologramu. Tvůrci chtějí, aby příchozí, bez ohledu na věk, poznávali film a jeho historii na vlastní kůži.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na dva roky se uzavře Libeňský most.

Vedení hlavního města se rozhodlo, že během plánované rekonstrukce Libeňského mostu, jenž se momentálně nachází v hrozivém stavu, nepostaví náhradní přemostění, které slibovala předchozí koalice. Více»

Madrid se plánuje zbavit papoušků.

Jejich původním teritoriem je totiž Jižní Amerika. Více»

Praha plánuje na Rohanském ostrově vybudovat největší park ve městě.

Vedle toho tam hodlá vystavět skoro dva tisíce bytů. Více»

Fio banka znovu zlevnila půjčky na bydlení.

Úvěr s pětiletou fixací nabízí od 1,98 %. Více»

Počet uchazečů o oddlužení klesá.

Během září bylo podáno pouze 3 410 insolvenčních návrhů, což v komparaci s červencovým rekordem představuje propad o skoro pětinu. Více»

Všechny články a aktuality »»