Provozuje:
Juris Real Estate

V metropoli se v prosinci otevře Národní filmové muzeum.

V hlavním městě se v prosinci po letech příprav otevře první filmové muzeum. Sídlit bude v centru Prahy v Mozarteu v Jungmannově ulici.

V metropoli se v prosinci otevře Národní filmové muzeum.

autor. JURIS REAL

V hlavním městě se v prosinci po letech příprav otevře první filmové muzeum. Sídlit bude v centru Prahy v Mozarteu v Jungmannově ulici.

Národní filmové muzeum (NaFilm) se připravuje čtyři roky od doby, kdy s myšlenkou na něj přišli studenti Univerzity Karlovy. Dosud se v podobě dočasných výstav představilo na několika místech v Praze. Organizační tým teď získal prostory v historické budově slavného architekta Jana Kotěry. Jedná se o místo, kde mj. zpívala Ema Destinnová, působilo divadlo D34 založené E. F. Burianem, sídlilo hudební vydavatelství Supraphon nebo galerie.

"Naším cílem je založit muzeum českého filmu, živé centrum pro širokou laickou veřejnost i filmové experty, které v ČR chybí. Takové muzeum, které bude vzdělávat, doplňovat rozvíjející se filmovou a mediální výchovu na školách a interaktivní formou představovat národní kinematografii českým i cizozemským návštěvníkům," uvádí web muzea. "Založit filmové muzeum byl zpočátku spíš bláznivý nápad během studií - navštívila jsem řadu filmových muzeí v zahraničí a překvapilo mě, že u nás takové muzeum chybí. Copak ale mohou něco takového změnit studenti, ptala se nás spousta lidí. Uběhlo pět let a teď už s jistotou víme, že mohou," konstatovala Adéla Mrázová, jedna ze zakladatelek muzea NaFilM. Za myšlenku filmového muzea se postavila řada českých filmařů, např. Jiří Menzel, Zdeněk Svěrák, Olga Sommerová, Helena Třeštíková nebo Jan Hřebejk, kteří studenty podpořili formou video spotů.

Zakladatelky muzea slibují, že nebude klasickou muzejní expozicí. Tým složený z mladých kurátorů či architektů vytváří instalace, které nabízejí prostor pro vlastní tvořivost a fantazii. NaFilM přenese návštěvníky jak do historie, kde si budou moci zkusit složit promítačku a promítnout film postaru, tak do budoucnosti prostřednictvím virtuální reality nebo hologramu. Tvůrci chtějí, aby příchozí, bez ohledu na věk, poznávali film a jeho historii na vlastní kůži.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Škoda na shořelých historických chatách na Děčínsku činí 23 mil.

Požár, který v pátek zcela zničil dvě historické chaty na Děčínsku, způsobil podle předběžných odhadů škodu víc než 23 milionů korun. Obě chaty u Rynartic v Českém Švýcarsku byly kulturními památkami. Více»

Od tohoto úterý již nebudou v obchodech vyhrazené hodiny pro seniory.

Od úterý přestane v tuzemsku platit omezení, podle kterého mohou do větších obchodů s potravinami, hygienickým zbožím, kosmetikou a drogerií v době mezi 08:00 a 10:00 jen osoby starší 65 let. Více»

Během karantény poklesly útraty v restauracích až o polovinu.

Útraty v restauracích během karantény v meziroční komparaci klesly až o polovinu. Po otevření zahrádek činil propad 19 procent. Více»

Otevírají restaurace či hotely.

Do škol se vracejí mladší žáci. Více»

Kolínská automobilka TPCA obnovila výrobu zastavenou kvůli koronaviru.

Automobilka Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) dnes po více než dvouměsíční odstávce obnovila výrobu, kterou přerušila ve středu 18. března večer kvůli pandemii koronaviru. Dnes vyrobí asi 300 aut, plná výrobní kapacita je 900 aut. Více»

Všechny články a aktuality »»