Provozuje:
Juris Real Estate

V programu Obchůdek 2021 plus se zatím schválili žádosti pěti krajů.

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podle svého šéfa Karla Havlíčka (za ANO) dosud v programu Obchůdek 2021+ schválilo žádosti pěti krajů na podporu venkovských koloniálů. Havlíček to včera napsal na twitteru.

V programu Obchůdek 2021 plus se zatím schválili žádosti pěti krajů.

autor. JURIS REAL, ČTK

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) podle svého šéfa Karla Havlíčka (za ANO) dosud v programu Obchůdek 2021+ schválilo žádosti pěti krajů na podporu venkovských koloniálů. Havlíček to včera napsal na twitteru.

Úřad příjem žádostí zahájil 4. srpna, ukončí ho 29. října. Každý kraj, vyjma Prahy, může pro provozovatele obchodů s potravinami a smíšeným zbožím získat dotaci nejvýše tři miliony korun.

Na letošní výzvu je připraveno 39 milionů korun, do roku 2025 se počítá s alokací 195 milionů korun.

Pomoc pro koloniály MPO odsouhlasilo podle Havlíčka pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Královéhradecký kraj a Vysočinu.

"Hodnotí se žádost Liberecka, v přípravě Jihočeši. Příslib pomoci prodejnám i od ostatních až na Středočeský kraj," napsal Havlíček na twitteru. Doplnil, že nevyužití programu nelze rozumět.

Středočeský kraj na konci srpna oznámil, že se do programu zatím nezapojí kvůli nízkému objemu podpory.

"Předpokládáme-li ve středních Čechách zájem přibližně 500 žadatelů, pak by každý obchůdek dosáhl na maximální podporu šest tisíc korun, a to jim opravdu v ničem nepomůže. Samotná administrace by navíc vedla k další nesmyslné byrokracii," uvedl náměstek hejtmanky Věslav Michalik (STAN).

Podpora z programu Obchůdek 2021+ je učena provozovatelům koloniálů v obcích do tisíce obyvatel, respektive do tří tisíc, kdy v jednotlivých částech obce nežije více než tisíc lidí. Ti budou moci získat příspěvek až 100.000 korun za rok.

Využít ho mohou na mzdy zaměstnanců, nájem, internet, vytápění, osvětlení nebo na náklady spojené s přijímáním platebních karet. Program může podle předsedy Asociace českého tradičního obchodu (AČTO) Pavla Březiny zachránit stovky prodejen.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Na Albertově se má dostavět univerzitní kampus.

Na Albertově včera zástupci Univerzity Karlovy, slavnostně poklepali na základní kámen nového kampusu školy. Více»

Škodovka od včerejška odstaví výrobu na dva týdny kromě jedné linky v Kvasinách.

Automobilka Škoda Auto ode dneška na následující dva týdny zcela zastaví výrobu ve všech třech tuzemských závodech, výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Více»

Největší distributor plynu v ČR poskytne firmám více času na změnu dodavatele.

Společnost GasNet, největší distributor plynu v České republice, je připravena poskytnout firmám, na které se nevztahuje institut dodavatele poslední instance (DPI) po konci Bohemia Energy, čas navíc na změnu dodavatele. Více»

PPF prodává podíl v CETIN Group investičnímu fondu GIC.

Skupina PPF prodává 30procentní podíl v provozovateli sítí CETIN Group investičnímu fondu GIC s centrálou v Singapuru. PPF si ve skupině CETIN zachová majoritu 70 procent. Více»

Sdružení místních samospráv prý vyzve k odložení účinnosti stavebního zákona.

Sdružení místních samospráv (SMS) se obrátí na nově zvolené poslance Poslanecké sněmovny PČR s výzvou k odložení účinnosti nového stavebního zákona. Více»

Všechny články a aktuality »»