Provozuje:
Juris Real Estate

Zvládnout navrhovaná opatření nebude pro fitness snadné, konstatovala komora.

Pro provozovatele fitness center nebude snadné organizačně zvládnout navrhovaná nová opatření protiepidemického systému (PES), je to ale určitý způsob, jak se postupně vrátit k běžnému fungování.

Zvládnout navrhovaná opatření nebude pro fitness snadné, konstatovala komora.

autor. JURIS REAL, ČTK

Pro provozovatele fitness center nebude snadné organizačně zvládnout navrhovaná nová opatření protiepidemického systému (PES), je to ale určitý způsob, jak se postupně vrátit k běžnému fungování.

Provozovatelé se budou muset rozhodnout, zda se vydají cestou výrazného omezení kapacity, negativních testů na koronavirus u klientů, nebo zkusí kombinaci těchto možností.

ČTK to sdělila prezidentka České komory fitness Jana Havrdová.

Fitness centra by podle Havrdové podle současných návrhů revize nařízení systému PES mohla fungovat již v nejpřísnějším pátém stupni.

Na sportovišti by ale mohli být maximálně dva lidé, v případě čtvrtého stupně by bylo povoleno sportovat najednou nejvýše šesti lidem.

Pokud by provozovatelé chtěli využít možnosti limitu jednoho návštěvníka na 15 metrů čtverečních provozní plochy, klienti by se museli prokázat negativním testem na koronavirus, ne starším než 48 hodin.

Omezení kapacity na dva nebo šest klientů by podle Havrdové mohlo být řešením spíše pro malé nebo hodně členité provozy. Velká fitness centra naopak uvažují, jak pro klienty zorganizovat zajištění negativních testů.

Možností jsou mobilní odběrové laboratoře, případně dohody s odběrovými místy, která se nacházejí v blízkosti sportovišť, řekla Havrdová.

Detaily opatření zatím nejsou jasné. Neví se např., zda omezení na dva lidi bude znamenat dva klienty a trenéra, nebo to bude jen trenér s jedním zákazníkem. Podle Havrdové by to znamenalo, že by nemohl být ani pracovník na recepci.

Při organizaci provozů se bude Česká komora fitness podle Havrdové držet výkladového stanoviska Národní sportovní agentury, které bude podle ní zveřejněno záhy po schválení konečné nové verze systému PES.

Aktualizaci opatření systému PES, která by měla začít platit od 1. února, na mimořádném jednání vláda z časových důvodů neprojednala.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se k ní vrátí v pondělí.

Premiér Andrej Babiš (ANO) později novinářům uvedl, že diskuse na vládě by mělo předcházet i projednání materiálu v radě pro zdravotní rizika. Kabinet by se tak mohl opařeními PES zabývat až na chystaném mimořádném jednání ve středu.

Fitness centra, posilovny nebo vnitřní bazény byly od 9. října do 10. ledna uzavřeny 79 dní. Kvůli špatné epidemiologické situaci jim ani nyní není provoz umožněn.
Fórum
Vaše jméno:
Váš E-mail:
Text:
  Opište ověřovací kód z obrázku!
   
 
  Odesláním tohoto příspěvku poskytujete souhlas se zpracováním osobních údajů podle GDPR.


 
Novinka

Získejte až 20% z provize realitní kanceláře.

Spolupráce - Provizi ve výši 20% nabízíme tomu, kdo zprostředkuje obchod, který bude naší společností úspěšně realizován.

Volejte 777 603 019

 

Kalkulátor nemovitostí

KalkultorSpočítejte si cenu vaší nemovitosti: Více o kalkulátoru

 

Poslední Aktuality a články

Problém se suchem je v České republice menší než dřív.

Půdu dosytily deště. Více»

Autoservisy fungovat můžou.

Zákazníci ale nesmí dovnitř. Více»

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypotečních úvěrů až o 0,2 bodu.

Hypoteční banka zvýší úrokové sazby hypoték až o 0,2 bodu. Nové ceny budou platit od 8. března. Důvodem je zdražování peněz na mezibankovním trhu. Více»

Občané u papírnictví nebo prodejen s dětským zbožím fronty nestáli.

Oznámení vlády, že od pondělí se v rámci zpřísnění opatření nebudou moci otevřít papírnictví nebo prodejny s dětským zbožím, nákupní horečku mezi lidmi zatím nezpůsobilo. Více»

mBank nabízí u hypotečních úvěrů nově 7letou fixaci.

mBank zavádí sedmiletou fixaci pro účelové i neúčelové hypotéky. V případě neúčelových hypotečních úvěrů platí sedmiletá fixace pro úvěry s LTV do 75 %. Více»

Všechny články a aktuality »»